newsletter.png
WAŻNA INFORMACJA m.png
Powszechny-Spis-Rolny-spiszmy-się baner mały.png
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa w Karlinie
14 / 09 / 2020 | Magda | wyświetleń: 234

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa odbywają się od sierpnia do października, a tegoroczne hasło „Korowód pokoleń” ma nawiązywać do 75. rocznicy włączenia Pomorza Zachodniego do Polski.

W Karlinie Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa odbyły się 12.09.2020 r. w szczególnym miejscu na Wyspie Biskupiej pod nazwą: Osadnicy w Karlinie w pierwszych latach powojennych, czyli jak wyglądały lata 1945-47.

Skąd przyszli pierwsi mieszkańcy naszej gminy, z jakich województw pochodzili, jak kształtowała się struktura i organizacja pierwszych lat powojennych w Karlinie oraz dlaczego było tylu burmistrzów w tym krótkim czasie opowiedział kustosz Muzeum Ziemi Karlińskiej – Krystian Zalewski.

Na fioletowo różowym tle widać  ekran na którym wyświetlana jest prezentacja. Po prawej stronie z mikrofonem stoi kustosz karlińskiego muzeum, wysoki mężczyzna ubrany na czarno

Uroczystość była okazją do wysłuchania wyjątkowego koncertu - 75 Lat Muzyki Rozrywkowej Pomorza Zachodniego. Koncert „Od Filipinek do Niemena” przygotowała i zaprezentowała grupa BBK Oprawa Muzyczna Dariusz Koronczewski. Zebrani mogli dowiedzieć się o związkach poszczególnych wykonawców z naszym województwem oraz wysłuchać takich przebojów jak: „Zakochani są wśród nas”, „Rudy Rydz”, czy „Parasolki”.

Na ciemnym tle widać cztery młode dziewczyny z parasolkami, śpiewają do mikrofonów. Po prawej stronie widać tez młodego mężczyznę grającego na klawiszach.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa plenerowa pn. „Osadnicy w Karlinie w pierwszych latach powojennych, czyli jak wyglądały lata 1945-47” przedstawiająca jak w latach 1945-47 kształtowało się nasze miasto i cała struktura organizacyjna naszej małej ojczyzny. Na wystawę składają się archiwalia przechowywane w Archiwum Muzeum Ziemi Karlińskiej, Archiwum Diecezjalnym w Koszalinie, Archiwum Państwowym w Koszalinie oraz Kroniki Miejskie Karlina. Wystawa będzie dostępna w muzeum do końca roku.Przy ścianach na sztalugach wystawione są obrazki wystawy plenerowe.Widać 2 osoby w maseczkach, które oglądają wystawę.

Dodatkową okazją do świętowania był jubileusz 10-lecia Muzeum Ziemi Karlińskiej i z tej okazji był tort.

Na tle ruin widać grupę ludzi korzystających z poczęstunku w plenerze

Dziękujemy partnerowi WYSPA BISKUPIA W KARLINIE Resort SPA & Wellness za pomoc w organizacji wydarzenia.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ