newsletter.png
baner piosenki 2019 mały.png
baner na wydarzenie.png
monitor maly.jpg
baner na www mały.png
re sesja.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
obywatel_slider.jpg
KMZB.png
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Relacja z X sesji Rady Miejskiej w Karlinie
30 / 05 / 2019 | Michał | wyświetleń: 615

30 maja 2019r. w auli Karlińskiego Ośrodka Kultury odbyła się X sesja Rady Miejskiej w Karlinie. Na początku głos zabrał komendant PSP Białogard p. Jacek Szpuntowicz, który podziękował władzom gminy Karlino oraz mieszkańcom za wkład w ufundowanie sztandaru prowadzonej przez siebie jednostki.

 

W dalszym ciągu radni przyjęli protokoły z obrad z poprzednich sesji,  a następnie burmistrz Karlina przedstawił sprawozdanie z pracy Urzędu w okresie międzysesyjnym.

 

Podczas obrad Waldemar Miśko wręczył podziękowania i gratulacje z okazji ponownego wyboru na sołtysa sołectwa Karścino pani Magdalenie Sałach-Paneckiej, która ponownie została wybrana przez mieszkańców miejscowości znaczną przewagą głosów.

 

Włodarz podziękował również wszystkim, którzy uczestniczyli w majowych wydarzeniach w gminie Karlino. Były to m.in. uroczystości 3 maja, jubileusz Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Karlinie, Dni Otwarte Funduszy Europejskich połączone z grą terenową i otwarciem zmodernizowanej przystani kajakowej czy Nocy Muzeów. Jednocześnie samorządowiec pogratulował sukcesu zdobycia tytułu Naukowej Szkoły Ignacego, którym uhonorowana została Szkoła Podstawowa w Daszewie.

http://karlino.pl/aktualnosc-9340-szkola_podstawowa_w_daszewie_zdobyla.html

Burmistrz podkreślił, że w tym miesiącu w nowym mieszkaniu na osiedlu przy ulicy Koszalińskiej zamieszkała 3 osobowa rodzina repatriantów z Kazahstanu. Więcej na ten temat pod linkiem poniżej:

http://karlino.pl/aktualnosc-1-9296-sa_juz_w_swoim_nowym_domu.html

Dodatkowo w tym samym punkcie Burmistrz zachęcił mieszkańców do składania wniosków w Zachodniopomorskim Programie Antysmogowym, do którego aplikować będzie gmina Karlino.

http://karlino.pl/aktualnosc-9343-zachodniopomorski_program_antysmogowy.html

W dalszej części obrad przystąpiono do punktu zawierającego informacje na temat przygotowań do sezonu letniego, działalności kulturalnej i sportowej oraz sprawozdania z działalności, funkcjonowania klubów i stowarzyszeń sportowych na terenie Gminy Karlino. Swoje prezentacje przedstawili p. Wojciech Sadowski – prezes i trener klubu MLUKS Karlino oraz Tomasz Różański założyciel i trener klubu KSW „Róża” Karlino.


Następnie przystąpiono do bloku uchwał. Radni podjęli wszystkie zaplanowane w programie posiedzenia X sesji postanownienia.

http://karlino.pl/aktualnosc-1-9325-sesja_rady_miejskiej_w_karlinie_30_05.html

Po wyczerpaniu spraw regulaminowych porządku obrad około godziny 12:20  Przewodnicząca Rady Miejskiej zakończyła posiedzenie.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ