newsletter.png
ferie 2019 małe.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
re sesja.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
(Do)wolność czytania, czyli Tydzień Bibliotek w Karlinie
17 / 05 / 2018 | Joanna | wyświetleń: 533

Co roku w dniach 8 – 15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek.  Jego celem jest promocja czytelnictwa oraz podkreślenie roli czytelnictwa i bibliotek w funkcjonowaniu społeczeństwa. Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek była (Do)wolność czytania.

W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Karlinie w trakcie obchodów Tygodnia prym wiodły klasy pierwsze ze  Szkoły Podstawowej w Karlinie. Pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki oraz zwiedzili  placówkę. Po uroczystym ślubowaniu zostali pasowani na czytelników biblioteki, otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki oraz karty biblioteczne.

W tym tak ważnym Tygodniu karlińską bibliotekę odwiedził ponadto podróżnik i znawca Ziemi Świętej Jan Wyrwas, który posługując się słowem i obrazem, zabrał uczestników spotkania w „Medytacyjną podróż do Ziemi Świętej”.

Do karlińskiej biblioteki zawitali również trenerzy języka migowego Anna i Ryszard Homikowie, którzy spotkali się z młodzieżą z klasy VII b ze Szkoły Podstawowej w Karlinie. Trenerzy starali się przybliżyć uczniom świat osób niesłyszących, dla których niezwykle istotny jest kontakt wzrokowy i uśmiech drugiego człowieka.  Dla uczniów była to ciekawa lekcja przełamywania barier i otwierania się na odmienne sposoby komunikacji. W Tygodniu Bibliotek karlińską bibliotekę odwiedziła  również niepełnosprawna młodzież i przedszkolaki z Niepublicznego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego  w Karlinie.

Tydzień Bibliotek już za nami, ale Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Karlinie zaprasza czytelników przez cały rok. Więcej informacji można znaleźć na stronie placówki www.karlino.naszabiblioteka.com.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ