newsletter.png
ferie 2019 małe.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
baner dobry start.png
re sesja.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Uroczysty odbiór budynku nr 4 Osiedla Biedronka z placem zabaw w Karlinie
10 / 05 / 2018 | Michał | wyświetleń: 415

W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli nowe boisko na osiedlu Biedronka otwarte!

10 maja 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw/boiska rekreacyjnego na osiedlu Biedronka oraz uroczysty odbiór budynku numer 4.

W uroczystym otwarciu uczestniczył Fritz Homann, właściciel firmy Homanit, który wspiera budowę mieszkań komunalnych kwotą 450 tys. zł na każdy kolejny budynek – to bardzo ważne wsparcie. Najważniejsze w życiu jest mieć wizję , od której można dojść do celu – powiedział Fritz Homann – burmistrz Miśko i ja mamy wspólny, bardzo jasny cel, którym jest 10 000+. Aby osiągnąć ten cel trzeba ustalić kamienie milowe, czyli ważne etapy działań do jego osiągnięcia. Właściciel firmy Homanit powiedział również, że łatwo wydawać pieniądze na głupoty, jednak dopiero wydawanie pieniędzy na przyszłość, którą wspólnie kreujemy motywuje do działania. Potwierdził również, że jego motywacja, aby wciągu 10 lat ludność gminy Karlino przekroczyła 10 000 jest bardzo duża.

Burmistrz Waldemar Miśko potwierdził, że wszelkie realizowane działania są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i przyszłych mieszkańców, zapewniając również zebraną młodzież, że w przyszłości oni też mogą znaleźć tu swój dom i zakładać swoje rodziny, a nowe mieszkania będą na nich czekać. W Karlinie oferta jest kompleksowa – nie brakuje miejsc w żłobkach, przedszkolach, szkoły oferują nowoczesne kierunki i kształcenie na wysokim poziomie, uczniowie spoza Karlina mogą zamieszkać w nowo powstałym internacie. Po szkole na młodych ludzi czeka praca i mieszkanie. Najważniejsza jest współpraca, a w gminie Karlino ona jest i przy partnerskiej  współpracy możemy osiągnąć nawet śmiałe cele.

Ksiądz Proboszcz Andrzej Korpusik poświecił nowe obiekty i odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi.

Zaproszeni goście mieli jednak jeszcze jedno zadanie do wykonania. Mimo upalnej aury rozegrany został miniturniej rzutów do kosza GOŚCIE kontra MŁODZIEZOWA RADA MIEJSKA. Cieszy nas wysoka forma naszej młodzieży, która śmiało pokonała drużynę burmistrza. Po minizawodach wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli okazję przetestować nowe boisko i sprawdzić własną celność rzutów. Tym samym nowe boisko zostało poddane pierwszym próbom.

Boisko przeznaczone jest do gry w kosza i siatkówkę, wyposażone jest w poliuretanową nawierzchnię na podłożu mineralnym. Trybuny mają 103 miejsca. Boisko jest oświetlone, a dodatkowo znajdują się tam 2 zestawy urządzeń  do ćwiczeń na  nawierzchni bezpiecznej.  Teren objęto monitoringiem.

W uroczystości wzięli również udział mieszkańcy osiedla Biedronka, które teraz składa się już z  czterech budynków, a budowa kolejnego też już została rozpoczęta.

Nowe mieszkania w czwartym bloku otrzymało 26 rodzin, łącznie 79 osób. W nowo oddanym IV budynku jest 28 lokali  mieszkalnych, w tym 26 lokali wybudowano ze wsparciem  finansowym z budżetu państwa i są to lokalne komunalne. Wysokość wsparcia wynosi 45 % kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia tj. do kwoty 2 129 974,59 zł. Wśród nich jest również jeden  lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pozostałe  2 lokale przeznaczone zostały do sprzedaży.

W obecnym kształcie projekt inwestycji obejmuje piętnaście budynków mieszkalnych. Kolejne bloki budowane są w błyskawicznym tempie, a planowana jest również budowa przedszkola i żłobka.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ