newsletter.png
logo ankiety 2017.png
26 WOŚP baner mały.png
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner Karlino 360.png
ogłoszenie OSP Domacyno nowe 2017.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
KMZB.png
aplikacja policji.png
1 procent.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
program-rodzina-500-plus.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
Baner - karta rodziny 3+.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
obywatel_slider.jpg
ustawa_smieciowa.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
Serwer SMS - Karlino.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
Świadome ekonomicznie społeczeństwo lokalne czyli „Bankowcy dla edukacji” w Karlinie
08 / 11 / 2017 | Michał | wyświetleń: 40

Miło nam poinformować, że Gmina Karlino oraz Związek Banków Polskich i Fundacja „Warszawski Instytut Bankowości” podpisali porozumienie o współpracy pn. „Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów - współpraca sektora finansowego z jednostkami samorządu terytorialnego”.

Celem Porozumienia jest wspieranie działań edukacyjnych w dziedzinie ekonomii, finansów, cyberbezpieczeństwa oraz gospodarki elektronicznej skierowanych do dzieci, młodzieży, studentów i seniorów, realizowanych w ramach projektu sektorowego „Bankowcy dla Edukacji”, który jest prowadzony przez Warszawski Instytut Bankowości.

Edukacja ekonomiczna, cyberbezpieczeństwo i gospodarka elektroniczna to niezbędne elementy przygotowania i kreowania odpowiedzialnego i świadomego społeczeństwa do życia we współczesnym świecie. Dzięki takiej wiedzy jest ono w stanie rozumieć zachodzące w świecie procesy oraz podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje, istotne nie tylko z punktu widzenia całego społeczeństwa, ale również z punktu widzenia jednostki.

Skuteczna realizacja powszechnej edukacji finansowej i podnoszenie świadomości roli cyberbezpieczeństwa i gospodarki elektronicznej wymaga szerokich działań wspieranych przez instytucje rynku finansowego, jak i wszystkie instytucje odpowiedzialne za edukację. Szczególna rola samorządów terytorialnych w zakresie edukacji oraz rola jaką odgrywa sektor bankowy w strukturze gospodarczej i ekonomicznej Polski, stały się podstawą współpracy będącej początkiem wspólnych działań edukacyjno-informacyjnych.


W ramach działań wolontariusze, w których rolę wcielą się eksperci finansowi przygotują i zrealizują specjalne zajęcia w zakresie edukacji ekonomicznej, cyberbezpieczeństwa i gospodarki elektronicznej na poziomie szkolnictwa podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego w szkołach z terenu gminy Karlino. Eksperci będą realizowali lekcje w formie aktywnych zajęć poprzez gry, ćwiczenia, quizy oraz materiały filmowe.

Ponadto partnerzy porozumienia wezmą udział w Radzie Konsultacyjnej w ramach corocznej regionalnej konferencji edukacji ekonomicznej, której celem będzie okresowa ocena realizacji podejmowanych działań oraz rozwój projektów w ramach porozumienia.

Realizacja projektu przewidziana jest na okres 3 lat od podpisania porozumienia czyli do 31 sierpnia 2019 roku.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ