newsletter.png
Wakacje mały.png
baner dobry start.png
baner na www mały.png
baner Karlino 360.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
re sesja.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów w Karlinie oraz Daszewie
13 / 10 / 2017 | Michał | wyświetleń: 177

12 października 2017r w Szkole Podstawowej w Karlinie oraz 13 października w Szkole Podstawowej w Daszewie pierwszoklasiści uroczyście ślubowali, że będą zawsze dbali o dobre imię szkoły i wykorzystają w pełni czas przeznaczony na naukę, a także że będą szanować nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów oraz, że będą przestrzegać porządku, dbać o szkolny sprzęt i starać się o dobre oceny.


W roku szkolnym 2017/2018 w szkole w Karlinie pojawiły się 3 nowe klasy, które pod przewodnictwem  doświadczonych nauczycielek od początku września wchodzą w szkolne zwyczaje. To ważne, żeby dzieci z radością przekraczały próg szkoły i takie są starania nauczycieli i pracowników szkoły, jednak najważniejszą rolę w wychowaniu pełnią rodzice i to oni powinni aktywnie angażować się w codzienne radości i smutki własnych dzieci wspierając szkołę w nauczaniu.


Młodzi uczniowie wykazali się umiejętnościami recytacji, śpiewu i wspaniałą postawą podczas uroczystości.

Aktu pasowania w Karlinie dokonały dyrektor szkoły – Beata Pawlik, dyrektor Zakładu Oświaty – Teresa Plichta – Lessnau oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Monika Kuzmierska.


Nowych uczniów przywitali tez koledzy i koleżanki ze starszych klas.

Po ślubowaniu, można powiedzieć, że już oficjalnie pierwszoklasiści dołączyli do wielkiej szkolnej rodziny.

Obietnicę złożyli również rodzice, którzy przyrzekli słuchać uważnie o czym mówią dzieci, pamiętać , że każdy uczy się na błędach i doceniać w dzieciach to, co w nim najlepsze oraz przytulać je bardzi często i cieszyć się wspólnie ich dzieciństwem.


Dzieci otrzymały kuferki z pomocami dydaktycznymi, które z pewnością przydadzą się  w zdobywaniu wiedzy, a rodzice przygotowali zdrowe kanapki, owoce i soki, żeby uczyć dzieci dobrych nawyków żywieniowych.

Funkcjonująca w Szkole Podstawowej w Karlinie Rada Rodziców wspiera finansowo i organizacyjnie wszelkie działania na rzecz uczniów i podkreślając, że to właśnie dla uczniów jest ona wsparciem Przewodnicząca Rady Rodziców – Moniak Kuzmierska przekazała już pełnoprawnym uczniom 3 piękne torty na dobry początek ich przygody z nauką, bo to ich ważny dzień i święto, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

 

Warto dodać, że Gmina Karlino rozpoczyna realizację programu pn. "Bezpieczne dzieci, szczęśliwi rodzice w Gminie Karlino".

Celem głównym jest promowanie trwałego i wysokiej jakości zatrudnienia oraz wsparcie mobilności pracowników poprzez tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, w tym dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełno sprawnościami w istniejących lub nowo tworzonych formach opieki (żłobki i kluby dziecięce oraz w ramach instytucji opiekuna dziennego) oraz finansowanie kosztów usług bieżącej opieki nad dziećmi poprzez pokrycie kosztów opłat za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u opiekuna dziennego, ponoszonych przez opiekunów dzieci lub pokrycie kosztów wynagrodzenia niani  ponoszonych przez rodziców.

Okres realizacji projektu:  od 01.04.2018 – 31.08.2020.

1. Przedmiotem projektu jest utworzenie 42 miejsc opieki w nowopowstającym żłobku dla dzieci w wieku 0-3 lata,
2. sfinansowanie kosztów wynagrodzeń 6 opiekunek, pielęgniarki, intendentki, kucharki , woźnego, dyrektora, rehabilitanta, terapeuty oraz pokrycie kosztów zajęć z rytmiki,
3. pokrycie kosztów opłat za pobyt dziecka w żłobku dla dzieci z rodzin o niskim statusie ekonomicznym,
4. W ramach utworzenia nowych miejsc  zostaną wykonane prace adaptacyjne i wyposażenie bazy lokalowej (   meble, wyposażenie sanitarne i wypoczynkowe, zabawki )oraz zakup pomocy do prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych.

Całkowita wartość wszystkich zadań: 1 570 105,14 zł

Wnioskowana kwota dofinansowania : 1 491 599,88 zł

Środki własne z budżetu  JST: 78 505,26 zł.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
16 / 07 / 2018 | Michał
grafika