newsletter.png
Baner na www piosenka 2017.png
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
baner Karlino 360.png
ogłoszenie OSP Domacyno nowe 2017.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
KMZB.png
aplikacja policji.png
1 procent.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
program-rodzina-500-plus.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
Baner - karta rodziny 3+.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
obywatel_slider.jpg
ustawa_smieciowa.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
Serwer SMS - Karlino.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
Uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów w Karlinie oraz Daszewie
13 / 10 / 2017 | Michał | wyświetleń: 153

12 października 2017r w Szkole Podstawowej w Karlinie oraz 13 października w Szkole Podstawowej w Daszewie pierwszoklasiści uroczyście ślubowali, że będą zawsze dbali o dobre imię szkoły i wykorzystają w pełni czas przeznaczony na naukę, a także że będą szanować nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów oraz, że będą przestrzegać porządku, dbać o szkolny sprzęt i starać się o dobre oceny.


W roku szkolnym 2017/2018 w szkole w Karlinie pojawiły się 3 nowe klasy, które pod przewodnictwem  doświadczonych nauczycielek od początku września wchodzą w szkolne zwyczaje. To ważne, żeby dzieci z radością przekraczały próg szkoły i takie są starania nauczycieli i pracowników szkoły, jednak najważniejszą rolę w wychowaniu pełnią rodzice i to oni powinni aktywnie angażować się w codzienne radości i smutki własnych dzieci wspierając szkołę w nauczaniu.


Młodzi uczniowie wykazali się umiejętnościami recytacji, śpiewu i wspaniałą postawą podczas uroczystości.

Aktu pasowania w Karlinie dokonały dyrektor szkoły – Beata Pawlik, dyrektor Zakładu Oświaty – Teresa Plichta – Lessnau oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Monika Kuzmierska.


Nowych uczniów przywitali tez koledzy i koleżanki ze starszych klas.

Po ślubowaniu, można powiedzieć, że już oficjalnie pierwszoklasiści dołączyli do wielkiej szkolnej rodziny.

Obietnicę złożyli również rodzice, którzy przyrzekli słuchać uważnie o czym mówią dzieci, pamiętać , że każdy uczy się na błędach i doceniać w dzieciach to, co w nim najlepsze oraz przytulać je bardzi często i cieszyć się wspólnie ich dzieciństwem.


Dzieci otrzymały kuferki z pomocami dydaktycznymi, które z pewnością przydadzą się  w zdobywaniu wiedzy, a rodzice przygotowali zdrowe kanapki, owoce i soki, żeby uczyć dzieci dobrych nawyków żywieniowych.

Funkcjonująca w Szkole Podstawowej w Karlinie Rada Rodziców wspiera finansowo i organizacyjnie wszelkie działania na rzecz uczniów i podkreślając, że to właśnie dla uczniów jest ona wsparciem Przewodnicząca Rady Rodziców – Moniak Kuzmierska przekazała już pełnoprawnym uczniom 3 piękne torty na dobry początek ich przygody z nauką, bo to ich ważny dzień i święto, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ