newsletter.png
baner na boks II.jpg
baner na www mały.png
baner na FB II.jpg
baner Karlino 360.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
W Szkole Podstawowej w Daszewie edukują globalnie
14 / 03 / 2017 | aw | wyświetleń: 233

Szkoła Podstawowa w Daszewie należy do jednej z dziesięciu wybranych szkół w województwie zachodniopomorskim, która realizuje od października 2016 r. dwumodułowy projekt „Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”.

Edukacja globalna to działania edukacyjne i informacyjne skierowane do polskiego społeczeństwa mające na celu wyjaśnienie, na czym polegają problemy rozwoju współczesnego świata oraz jakie czynniki i w jaki sposób kształtują międzynarodowy rozwój. Edukacja globalna przybliża sytuację w krajach rozwijających się i przechodzących transformację ustrojową, pomaga zrozumieć globalne współzależności pomiędzy społeczeństwami krajów rozwiniętych a społeczeństwami krajów rozwijających się i przechodzących transformację ustrojową.

Podczas Tygodnia Edukacji Globalnej organizowanym w pierwszym module projektu uczniowie Szkoły Podstawowej w Daszewie zapoznali się z wieloma problemami otaczającego świata takimi jak: zmiany klimatyczne, ubóstwo, zagrożenie niedożywieniem. Poznali też zasady zdrowego odżywiania. Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia było spotkanie z wolontariuszem pracującym na misji w Afryce - Panią Krystyną Struś, która pomogła przybliżyć uczestnikom projektu życie dzieci w Afryce. Dzieci zapoznały się z kulturą i obyczajami innych narodów, utrwaliły znajomość kontynentów oraz uświadomiły sobie jak ważna jest działalność proekologiczna dla ratowania naszej planety.

Kluczowym  działaniem projektu jest  osiągnięcie najlepszych efektów edukacyjnych szkół i odniesienie wymiernych korzyści w rozwoju zespołów nauczycielskich, dzieci i młodzieży. Podejmowane zadania edukacyjne wpisane są w założenia zmieniającej się podstawy programowej różnych przedmiotów. Nastawione są na wychowanie do wartości, kształtowanie postaw, własnej tożsamości, rozwijanie praktycznych umiejętności, kreatywności, przedsiębiorczości - niezbędnych do funkcjonowania w przyszłości.

Projekt potrwa do grudnia 2017 r.

Szczegółowe informacje o projekcie: http://www.edukacjaglobalna.ore.edu.pl/

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ