newsletter.png
baner na boks II.jpg
baner na www mały.png
baner na FB II.jpg
baner Karlino 360.png
baner gospodarka odpadami 2018.png
Serwer SMS - Karlino.jpg
PŁATNOŚĆ KARTĄ W URZĘDZIE baner.png
Baner - karta rodziny 3+.jpg
1 procent.jpg
Prezentacja1.png
KDR.jpg
facebook karlina banner.png
kampania Rzecznika Praw Pacjenta mały baner II.png
logo rewitalizacja 1.08.2017.png
program-rodzina-500-plus.jpg
aplikacja policji.png
KMZB.png
obywatel_slider.jpg
baner KarlinoZeitung.jpg
unnamed kopia.jpg
ikonkaSIPparseta.jpg
WNE_logo_niebieskie.jpg.png
Uroczyste otwarcie wyremontowanej sali gimnastycznej w Karlinie
09 / 03 / 2017 | Michał | wyświetleń: 352

09.03.2017r. w Szkole Podstawowej w Karlinie uroczyście odebrano nową, wyremontowaną salę gimnastyczną.


Na wstępie ks. Radosław Występski dokonał uroczystego poświęcenia obiektu.


Wstęgę na otwarcie inwestycji przeciął burmistrz Karlina Waldemar Miśko wspólnie z p. Janem Kruszewskim oraz uczniami Szkoły Podstawowej i Przedszkolakami.


Następnie Beata Pawlik - dyrektor SP Karlino zaprosiła wszystkich na piękną, świeżo wyremontowaną salę gimnastyczną, aby dokonać oficjalnego otwarcia oraz przywitać specjalnie na tę okazję przybyłych gości.


Sala gimnastyczna to przede wszystkim miejsce sportowych aktywności i przy tej okazji do aktywności zaproszono burmistrza Karlina – Waldemara Miśko, zastępcę – Piotra Wosia, wykonawcę – Pawła Werema oraz inspektora nadzoru Grzegorza Spychalskiego, którzy rozegrali miniturniej rzutów do kosza. Najlepszym okazał się pan Grzegorz Spychalski, który na trzy planowane rzuty trafił  dwukrotnie.


Dzieci przygotowały natomiast bogaty program artystyczny w formie piosenek, układów choreograficznych oraz układów tanecznych, kończąc na niecodziennym pokazie mody.


Sala gimnastyczna jest teraz doskonale przygotowana do używania przez dzieci, dzięki temu zajęcia wychowania fizycznego będą na pewno przyjemniejsze, a różne uroczystości szkolne będą miały ładną oprawę.


Roboty remontowe udało się przeprowadzić bardzo szybko, ponieważ wykonawca rozpoczął prace  17 października a już 3 lutego dokonano odbioru końcowego robót potwierdzającego bezusterkowe ich wykonanie.


Zakres inwestycji pn. ”Roboty remontowe w Szkole Podstawowej w Karlinie” obejmował wykonanie docieplenia posadzki w sali gimnastycznej połączone z wymianą wszystkich warstw podłogi i wykonaniem nowej posadzki sportowej. Docieplono również strop nad salą gimnastyczną - zamontowano systemowy, kasetonowy sufit podwieszany z ułożoną na nim warstwą izolacji termicznej z wełny mineralnej.


Wymieniono oświetlenie na oszczędne lampy LED w całym oddziale przedszkolnym oraz na sali gimnastycznej z całym jej zapleczem. Szatnie i zaplecze również zyskały nowe oblicze.


Inwestycja obejmowała również wymianę okien i parapetów wewnętrznych i zewnętrznych w sali gimnastycznej,  malowanie ścian sali sportowej, remont łazienek zaplecza sali gimnastycznej oraz łazienek w oddziale przedszkolnym, remont izb zajęć przedszkolnych, w zakresie którego wykonano wyjścia ewakuacyjne bezpośrednio z sal na zewnątrz budynku oraz pomalowano ściany.


Dawną łazienkę zamieniono na szatnię dla dzieci przedszkolnych , które dostały również nowe szafki i ławki. Zmieniono także wejście do oddziału przedszkolnego.


Zadanie jest dofinansowane z programu: "Działania infrastrukturalne na rzecz poprawy stanu środowiska w obiektach użyteczności publicznej na terenie Dorzecza Parsęty" KIK/48 współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej".

Wartość całkowita inwestycji to 738 809,97 zł

Wartość dofinansowania z Funduszu Szwajcarskiego: 440 736,80 zł co stanowi 59,65% udziału w kosztach inwestycji.

Wykonawcą robót było konsorcjum firm  WB-Werema Paweł oraz ZUDMT Jan Kruszewski, które prace wykonały przed umownym terminem ich realizacji.


Dzięki tej inwestycji  dzieci będą miały doskonałe warunki do ćwiczeń, a przedszkolaki jeszcze lepiej dostosowane do ich potrzeb pomieszczenia.


grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ